آیا لایک باعث افزایش فالوور میشود.

می دانیم که این روز ها اینستاگرام بخش عظیمی از زندگی ما را در بر گرفته است، هر کدام از ما ممکن است لحظات طولانی را در آن حضور داشته باشیم و این که اگر از آن دور باشیم برای ما آزار دهنده است، می توان به سادگی نام آن را اعتیاد به شبکه های اجتماعی گذاشت.

اما در پس فرمول های طراحی این نرم افزار نکات جالبی نهفته است و شاید یکی از بزرگ ترین سوالاتی که در ذهن اینفلوئنر ها و همینطور فعالان این رسانه نقش می بندد این موضوع است که آیا لایک باعث افزایش فالوور می‌شود؟ در جواب به این سوال چند پاسخ خواهیم داشت.

در نهایت جمع بندی و نتیجه گیری نهایی بر عهده شماست، اما اگر بخواهیم بسیار مستقیم و بدون هیچ بالا و پایین جواب دهیم باید گفت که بله این تاثیر بسیار مستقیم و زیاد خواهد بود.

به هر حال لایک یکی از روش های تعامل با کاربران است، ممکن است پست های شما را درا کسپلورر مشاهده کنند، یا این که جزئی از فالوور های شما باشند. همه این موارد نیاز یه بک تعامل میان دو دسته بندی خواهد داشت و این مورد در اینستاگرام توسط لایک انجام می گردد.

رشد فالوور با لایک

اینستاگرام از یک الگورتیم خاص پشتیبانی می کند و چند ماهی است که به صورت ویژه آن را در دست اجرا دارد، در درجه اول باید بدانید که حتی اگر شخصی شما را به عنوان یک صفحه پربازدید و برند فالو کرده باشد، باز هم نیاز است که پست های زیادی از شما را لایک کند که دیگر پست ها نیز در آینده برای او به نمایش درآید.

اگر شما پست های قوی منتشر کنید در این صورت امکان این که او شما را به دیگران معرفی کرده و حتی در رشد پیجتان نیز تاثیرات مستقیم و غیرمستقیم داشته باشد زیاد است.

به هر حال فراموش نکنید که مسیر دریافت لایک برای هر کاربر و هر صفحه می تواند کاملا متفاوت باشد.

یکی از راه های مهم جذب فالوور و تنها موردی که به بحث ما مرتبط است لایک کاربران در اکسپلورر اینستاگرام خواهد بود. صفحه عمومی که هر کسی می تواند پست های خود را وارد آن کند؛ البته در درجه اول نیاز است که صاحب یک صفحه عمومی باشد.

این وضعیت موجب می شود که پست های یک پیج را ببینید، اگر جذاب بود تعداد بیشتری از آن ها را لایک می کنید.

چرا لایک اینستاگرام ارزشمند است؟

در مورد ارزشمند بودن لایک اینستاگرام البته باید نکات بیشتری را نیز بدانید، هنوز هم بسیاری ترجیح می دهند که کیفیت پست های شما را از روی لایک هایتان محک بزنند، این شرط در پیج های کاری به صورت ویژه ای برقرار است و احتمالا شما هم خیلی زود به آن نیاز پیدا خواهید کرد، می توانید از فالوور های خریداری شده استفاده کنید. اما اگر تعداد لایک های پیجتان کم باشد با مشکل مواجه هستید و در واقع هیچ نتیجه مطلوبی نیز دریافت نخواهید کرد.

در مورد ادامه مبحث قبلی باید عرض کنیم که وقتی کاربری یک پست از صفحه شما را لایک می کند، شانس این که در مراجعات بعدی به اکسپلورر تصاویر بیشتر و پست های پرتعداد تری از شما و پیجتان دریافت کند نیز وجود دارد.

این موضوع مربوط به هوشمند سازی لایکهای اینستاگرام خواهد بود.

هوشمند شدن لایک اینستاگرام

امروزه عده زیادی هستند که هر کاری انجام می دهند تا تعداد لایک ها و فالوور های پست های اینستاگرام خود را افزایش دهند. البته در تکمیل مبحث قبلی باید عرض کنیم که هیچ ارتباط خاص دیگری بین تعداد لایک و همینطور فالوور وجود ندارد، مگر این که افراد وارد پیج شما بشوند. میزان محبوبیت هر کدام از پست های شما را بررسی کرده و سپس اقدام به فالو کنند.

این در واقع به آن ها اطمینان می دهد که صفحه شما اعتبار لازم را دارد و به طور مثال اگر صاحب یک کسب و کار آنلاین روی شبکه های اجتماعی هستید و یا این که نیاز به جذب فالوور دارید، می توانید از خرید لایک نیز بهره بگیرید.

تمامی این موارد ختم می شوند به استراتژی بازاریابی شما در شبکه های اجتماعی که امروزه توسط افراد مشهور و حتی سلبریتی ها نیز به صورت ویژه ای استفاده می گردد.

 نویسنده مطلب mahdigm